Een restschuld terugbetalen
Deze pagina
Geen kwijtschelding, wat nu?
Als je niet in aanmerking komt voor kwijtschelding van je restschuld, krijg je hierover een brief van NHG. Op deze pagina leggen we uit wat dan de vervolgstappen zijn.
Waarom moet je terugbetalen?
Er is een restschuld ontstaan na de verkoop van je woning. Je komt niet in aanmerking voor kwijtschelding. Je moet deze restschuld zelf terugbetalen.
Aan wie moet je terugbetalen?
Het kan zijn dat je een deel van de restschuld aan NHG én een deel van de restschuld aan de geldvertrekker moet terugbetalen. Het kan ook zijn dat je de restschuld volledig moet terugbetalen aan de geldverstrekker.
In de brief die je van ons krijgt, leggen we duidelijk uit aan wie je moet terugbetalen. Over de terugbetaling aan NHG maken wij afspraken met jou. Je maakt zelf afspraken met je geldverstrekker hoe je aan hen moet terugbetalen.
Hoe betaal je je restschuld aan NHG terug?
-
De schuld afkopen
Wil je alles in één keer betalen met een afkoopsom? Dan kijken we samen naar een goede afkoopsom. Dit bedrag is vaak lager dan het volledige bedrag dat je nog moet betalen. Zo ben je in één keer van je schuld af.
-
Betalen in drie jaar
Je kunt er ook voor kiezen om je schuld in drie jaar terug te betalen. Je betaalt dan elke maand een vast bedrag. Zo weet je precies waar je aan toe bent.
-
Betalen in vijf jaar
Heb je liever wat meer tijd? Dan kun je kiezen voor een regeling van vijf jaar. Ook dan betaal je elke maand een vast bedrag.
Om met jou tot afspraken te komen voor een regeling die past bij jouw financiële situatie, gebruiken wij dit inkomsten en uitgaven formulier. Zo berekenen we wat jij per maand maximaal kunt aflossen.
Elke maand maak jij zelf het afgesproken bedrag aan ons over op een door jou bepaalde dag.
Als je financiële situatie verandert
Minstens één keer per jaar controleren we of de regeling nog past bij jouw financiële situatie. Dit doen we op basis van de informatie die jij aanlevert. Uiteraard kun je ook altijd zelf vragen om de regeling aan te passen.
Heb je je gehouden aan de afspraken van de betalingsregeling? En heb je alle afgesproken termijnen betaald? Dan stoppen we de regeling en hoef je het restant niet meer te betalen.
Vragen?
Voor vragen over je restschuld of om een passende regeling te treffen, kun je ons bellen op 030 5500 530 op
o maandag 10.00 – 12.00 u, 13.00 – 17.00 u.
o dinsdag, woensdag en vrijdag 09.00 – 12.00 u, 13.00 -17.00 u.
o donderdag 11.00 – 12.00 u, 13.00 – 17.00 u.
of stuur een mail naar restschuld@nhg.nl.
Post kan je sturen naar:
NHG
WTC, Stadsplateau 13
3521AZ Utrecht
BKR-registratie
De restschuld wordt geregistreerd bij het BKR. Als je de restschuld volledig hebt afgelost wordt een einddatum bij de BKR-registratie geplaatst. Vanaf dat moment blijft de registratie nog vijf jaar zichtbaar. Daarna wordt de registratie verwijderd door het BKR.
“Het is uiteraard erg vervelend als je met een restschuld blijft zitten. We zetten ons in voor een regeling die past bij jouw situatie en zorgen dat je zo snel mogelijk van je schuld af bent. ”
Arthur van de Woestijne, Manager Dienstverlening
Als je het niet eens bent met de beslissing over kwijtschelding
Vind je dat ons besluit over de kwijtschelding onterecht is? Dan kun je ons het besluit laten heroverwegen.
Doe een schriftelijk verzoek tot heroverweging per e-mail of per post
Doe dat zo snel mogelijk (maar bij voorkeur binnen vijf weken na de datum van de beslissing). Zet in jouw brief in elk geval:
- je voor- en achternaam, je huidige adres, je e-mailadres en het telefoonnummer waar je voor ons bereikbaar bent;
- het kenmerk van de brief waarin de beslissing staat (deze staat bovenaan de brief);
- waarom je het niet eens bent met de beslissing, bijvoorbeeld omdat je door een bepaalde gebeurtenis in de problemen bent gekomen;
- documenten (bewijsstukken) die onderbouwen waarom je het niet eens bent met de beslissing, bijvoorbeeld dus documenten waaruit die gebeurtenis blijkt;
- je handtekening (bij een brief).
De brief met onderbouwing kun je zelf opstellen. Als je wilt, kun je hulp vragen aan een juridisch adviseur. Deze kosten vergoeden we niet.
Als wij geen documenten ontvangen, dan kunnen wij je verzoek niet inhoudelijk beoordelen. Stuur deze dan ook altijd mee.
Stuur je e-mail naar: kwijtschelding@nhg.nl
Een brief kan je sturen naar:
NHG, afdeling Operations, team Kwijtschelding
WTC, Stadsplateau 13
3521 AZ Utrecht
Je ontvangt de uitslag per e-mail
We bekijken je brief of e-mail en vragen soms nog om aanvullende informatie of een toelichting. We doen ons best om binnen zes weken een nieuw besluit te nemen. Dit kan langer zijn als we meer informatie nodig hebben.
Je ontvangt de uitslag per e-mail. In dit bericht staat of we iets aan het besluit veranderen. Bijvoorbeeld dat we het met je eens zijn en dat je toch kwijtschelding krijgt. Ook kan het zijn dat we bij onze beslissing blijven.
Klacht
Indien je ontevreden bent over de werkzaamheden van NHG als organisatie of over de werkzaamheden van een medewerker, dan kun je je klacht bij ons indienen.
Je klacht is voor ons relevant, omdat we op die manier onze processen kunnen verbeteren. En natuurlijk willen we herhaling van dezelfde klacht voorkomen.
Waar meld ik mijn klacht?
Meld je klacht schriftelijk aan NHG. Stuur je brief naar WTC, Stadsplateau 13, 3521AZ Utrecht of mail naar klachten@nhg.nl. Of vul het onderstaande formulier in.
https://www.nhg.nl/service-en-contact/klantenprocedure/.
We behandelen je klacht uiterlijk binnen vier weken.